Permanentní make-up – obecná pravidla

↓ Permanentní make-up ↓

Permanentní make-up je dočasná metoda tetování obočí, očních víček a rtů, kdy jsou do horní vrstvy kůže pomocí jehličky a tetovacího strojku vpravovány pigmenty, které se zhruba po roce a půl pozvolna vytrácí.

Každé aplikaci permanentního make-upu předchází náčrt nového obočí/rtů přímo na obličeji, který se upravuje tak dlouho, dokud jej klientka neschválí.
Měsíc po zhojení následuje korekce drobných nedostatků, které se objevily po zhojení a dolaďuje se tvar a barva. Díky nanesení druhé vrstvy barvy se prodlouží i celková životnost tetování.

↓ Upozornění před tetováním ↓

OBOČÍ

* 24 hodin před zákrokem prosím nekonzumujte žádný alkohol, kávu nebo energetické nápoje z důvodu většího rizika krvácení při tetování
* 10 dní před zákrokem nenavštěvujte solárium a nebarvěte si obočí
* 4 týdny před zákrokem nepodstupujte chemický peeling, laserové ošetření, aplikaci botoxu a výplní čela a vystavení silnému slunečnímu světlu. Kůže nesmí být v zánětlivém procesu


RTY

* 24 hodin před zákrokem prosím nekonzumujte žádný alkohol, kávu nebo energetické nápoje z důvodu rizika většího krvácení při tetování
* 4 týdny před zákrokem nepodstupujte výplně rtů kyselinou hyaluronovou.
* aplikaci nelze provést, pokud je na rtech opar nebo popraskané koutky
* pokud trpíte na opary, nechte si od svého lékaře předepsat antivirotika HERPESIN a užívejte je alespoň 3 dny před zákrokem a týden po něm
* týden před zákrokem rty hodně hydratujte balzámy, dodržujte pitný režim


OČNÍ LINKY

* nelze provést v případě zánětu spojivek. 14 dní před aplikací permanentního
make -upu by neměly být barevné řasy

↓ Kontraindikace ↓

PMU nelze provést

* těhotenství
* kojení (po ukončení kojení počkat alespoň 2 měsíce, dokud se neustálí hladina hormonů)
* keloidní jizvy
* epilepsie
* imunodeficience a onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace je možná nejdříve 6 měsíců po léčbě)
* jakékoliv infekční onemocnění
* virová hepatitida, AIDS, zánět spojivek, onemocněním dýchacího traktu, různými virózami, ale i například rýmou (aplikace je možná po 14 dnech od dobrání antibiotik)

* nemoci krve
* klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve nemohou PMU podstoupit
* užívání antibiotik
* lymfedém

↓ Péče po provedení permanentního make-upu ↓

Obočí je po zákroku zpravidla do druhého dne červené. Nechejte jej v suchu, první 2 dny nemáčejte, nemažte ani na něj nenanášejte krémy, make-up či jiná líčidla.
Zhruba po 2 dnech bude obočí suché a začnou se na něm tvořit stroupky, suché obočí můžete namazat lékařskou vazelínou. Stroupky z obočí nestrhávejte ani neodlupujte, počkejte až se zahojí a sami upadnou.

Rty jsou zpravidla po tetování 1 až 2 dny oteklé a mají výraznou barvu, proces hojení rtů je rychlejší než u obočí. První 2 dny si dejte pozor na barevné jídlo a nápoje (káva, cola, kari, červené víno), aby se do roztetovaných rtů nezachytil jejich pigment. Druhý den budou rty suché a později se začnou loupat, na suché rty natírejte obyčejný jelení lůj. Ihned po aplikaci jsou rty výrazné a cca 2 dny může přetrvávat lehký otok. Po zahojení bude výsledná barva asi o 40% světlejší.

Oční linky nevyžadují žádnou speciální péči, do vyhojení nepoužívejte žádné krémy, make-up, řasenku ani oční stíny.


Obecně
Permanentní make-up do vyhojení zbytečně nemáčejte vodou, pokud jej namočíte odsajte vodu tlakem čistým ručníkem nebo kapesníčkem.
Nepoužívejte make-up, řasenky, pudry ani rtěnky do doby, než se vyloupnou stroupky a kůže pod nimi bude zahojená. Při kontaktu s líčidly hrozí změna barvy pigmentu. Prvních 14dní se vyhněte přílišné fyzické námaze, cvičení, běhání, pocení, veřejným bazénům a saunám.
Čerstvý permanentní make-up držte v čistotě, vyhněte se prašnému a špinavému prostředí. Nový permanentní make-up chraňte proti slunci krémy s SPF, první měsíc se vyhněte návštěvě solaria.

↓ Korekce ↓

je nutná v 99 % případů, protože teprve po zhojení se ukážou drobné nedostatky, jako jsou například mezery nebo nepravidelnosti ve tvaru. Během korekce se současně doladí požadovaný odstín a výraznost. Rozdělení zákroku do dvou fází je výhodné i z hlediska dosažení trvanlivějšího výsledku.

Životnost permanentního make-upu
Permanentní make-up vydrží zpravidla od jednoho do dvou let. Nikdo Vám ale nemůže toto období přesně zaručit. Záleží na typu pokožky, věku, imunitě, barvě pigmentu, aplikační technice a dokonce i životním stylu. Aby permanentní make-up vypadal skvěle, musí se pravidelně obnovovat.


Permanentní make-up je vždy po aplikaci výrazný, intenzivní. Po vyhojení pokožky, což je zhruba po 4 týdnech, se pigment plně ustálí a je asi o 40 i 50% světlejší. Výsledná barva a její intenzita závisí na typu pokožky a zvolené technice.
Tvar obočí je nutné při tetování vytvořit o malinký kousek širší, protože po vyhojení se obočí zúží o 15-20%.

Obočí

Metody tetování obočí


Pudrové obočí

Obočí se tetuje pomocí tetovacího strojku a jehly, která vytváří na kůži klientky pudrový efekt díky velkému množství mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky.

Je vhodné pro klientky, které si obočí pravidelně upravují tužkou nebo stíny na obočí a nevytváří jasné kontury. Barva se aplikuje do přirozeného obočí a vytvoří pudrový podklad podobně jako běžné stíny. Obočí vypadá objemnější a výraznější.

Tato metoda je vhodná pro všechny typy pleti.


Kombinované obočí

Metoda tetování, ve které se kombinují dvě techniky a to pudrová metoda s microbladingem. Základ nového obočí se tvoří stínovaným podkladem světlejšími odstíny pigmentů a poté se tmavšími odstíny pigmentů technikou microbladingu dotváří chloupky v místech, kde chceme obočí zahustit či doplnit.
Výsledkem je přirozené, ale přitom zesílené a husté obočí.


Hairstrokes obočí

Podobně jako microblading dotváří obočí klientky pomocí tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky. Narozdíl od microbladingu, který je ruční metodou, jsou zde jednotlivé chloupky nového obočí tetované pomocí jehly a tetovacího strojku.

Tato technika je vhodná pro skoro všechny typy pleti i mastnější, jen vždy mějte na paměti, že vláskové techniky nevyniknou na nerovné pokožce. Pokud je tedy pokožka výrazně nerovná např. z důvodu hlubších pórů, tak je potom vhodnější zvolit pudrové obočí.

Rty

Metody tetování rtů


Aquarelové rty

Rty se tetují pomocí jehly a tetovacího strojku, kdy jsou jemnými tečkami, podobně jako u pudrového obočí, vybarveny celé rty. Hlavní výhodou akvarelové techniky je její přirozenost. Během tetování se nevykresluje žádná výrazná obvodová kontura a právě díky tomu dosáhneme svěžího vzhledu a většího objemu rtů bez ztráty přirozenosti. Pomocí této techniky je možné i upravit lehkou asymetrii rtů.

Tato metoda nenahrazuje líčení, pouze jemně zvýrazní barvu rtů.

Velvet lips

Rty se vykreslují i s konturou, použíííívá se větší množství pigmentu, než u aquarelové metody. Rty mají výraznější barvu a definovanou konturu.

Ihned po aplikaci jsou rty výrazné a cca 2 dny může přetrvávat lehký otok. Po zahojení bude výsledná barva cca o 40% světlejší.

Oční linky

Klasické oční linky – horní

Linky jsou aplikovány od nejtenčí části vnitřního koutku oka a rozšiřují se směrem 
k vnějšímu koutku oka, kde jsou zakončeny protáhlou špičkou. Jsou vhodné pro ženy, které chtějí mít výraznější oči a přitom si zachovat přirozený vzhled. V případě zájmu se dají vytvořit i širší linky.

Lash Lifting

Lash Lifting je velice šetrná metoda trvalé na řasy, při které dochází k natočení a vytažení řas směrem nahoru k linii obočí. Řasy budou tímto krokem krásně natočené, opticky prodloužené a díky barvení zvýrazněné.

Řasy upravené touto metodou vydrží natočené 6 – 8 týdnů.


Péče po aplikaci (prvních 24 hodin)

řasy nevystavujte kontaktu s vodou, ani nadměrné vlhkosti a páře, nenavštěvujte bazén nebo saunu, nepoužívejte žádnou řasenku, neodličujte si řasy žádnými prostředky k odličování, nedotýkejte se prsty řas, řasy mechanicky nenamáhejte (nemněte si oči, nespěte s obličejem do polštáře).


Následná péče (i po uplynutí 24 hodin)

řasy mechanicky nenamáhejte (dotýkání se prsty, spaní s obličejem do polštáře, apod.), nepoužívejte na oči, ani v blízkosti očí jakékoliv olejové preparáty (např. ricinový, kokosový, arganový olej).


Kontraindikace

alergie na některou ze složek přípravků
otok nebo jakékoliv onemocnění v oblasti očí
anestezie- lokální 2 měsíce, celková- 6 měsíců
rekonvalescence očního okolí – po úrazu nebo operaci oka
infekční onemocnění (např. zánět spojivek, ječné zrno)
šedý zákal, zelený zákal (Glaukom)
hypersenzitivita (přecitlivělost) očí – např. na manipulaci s očním okolím
zvýšená slzivost oka
aplikované kontaktní čočky
těhotenství a kojení – individuální
některé formy lupenky, ekzém v očním okolí
onkologické onemocnění- rakovina (možné provést 8 měsíců po ukončení chemoterapie)
čerstvý permanentní make-up (možné provést po úplném vyhojení)

Kategorie: Služby

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *